Your cart is empty.
×
Your cart is empty.

O nás

O NÁS

Detské tábory sme začali organizovať pod OZ-ALFA KLUBOM v POPRADE ako skupina nadšených mladých ľudí od roku 1992 až po dnes máme za sebou úspešné desiatky ročníkov táborov.

Od roku 1992 do 2021 sa zúčastnilo našich táborov 5118 detí.

Začínali sme v roku 1992 s klasickými stanovými tábormi. V roku 1994 to už boli detské tábory s indiánskou tematikou s ubytovaním v teepee stanoch a od roku 1995 sme začali organizovať tábory s westernovou tematikou s bohatým a vlastným špecifickým programom pre tento druh tábora. Najprv sa western tábor organizovali v stanoch teepee a potom v škole v prírode.

Rok 2006 bol pre nás zásadne zlomový, lebo sme ukončili tábory s westernovou tématikou a začali sme s organizovaním  historických táborov v stredovekom šate v stredovekom tábore v Starej Ľubovni. Po dlhých rokoch sme vymenili ubytovanie v škole v prírode za ubytovanie v historických stanoch. Od roku 2017 sme začali organizovať aj airsoftové tábory.

Od roku 2021 sme prvýkrát zorganizovali stredoveký a airsoftový tábor v Rekreačnom stredisku Zelený Breh pri obci Kokošovce pri Prešove s ubytovaním v chatkách.

Prax v týchto táboroch, príprava netradičného programu a jeho samotná organizácia nám poskytla neoceniteľné skúsenosti a poznatky pri tvorení vlastných hier i v samotnej práci s deťmi. Dôležitým znakom našich táborov je radosť z tejto činnosti, ktorá sa odráža aj v samotnom programe pre deti, v úplnom odovzdaní sa pre prípravu hier a ich prevedení.

Našich táborov sa zúčastnili deti nielen zo SR, ale aj z Čiech, Moravy, USA, Kanady, Nemecka, Holandska, Rakúska, Ruska a ďalších štátov.

Od roku 2014 máme aj druhú generáciu detí, ide o deti rodičov, tých rodičov ktorí boli u nás v tábore ako detí.

Oslovili vás naše tábory?

Rezervujte svojmu dieťaťu miesto v letnom tábore už teraz!