Your cart is empty.
×
Your cart is empty.

O nás

O NÁS

Detské tábory sme začali organizovať pod OZ-ALFA KLUBOM v POPRADE ako skupina nadšených mladých ľudí od roku 1992 až po dnes máme za sebou úspešné desiatky ročníkov táborov.

Od roku 1992 do 2022 sme zorganizovali 31 ročníkov s 88 turnusmi a zúčastnilo sa našich táborov 5404 detí.

Začínali sme v roku 1992 s klasickými stanovými tábormi. V roku 1994 to už boli detské tábory s indiánskou tematikou s ubytovaním v teepee stanoch a od roku 1995 sme začali organizovať tábory s westernovou tematikou s bohatým a vlastným špecifickým programom pre tento druh tábora. Najprv sa western tábor organizovali v stanoch teepee a potom v škole v prírode.

Rok 2006 bol pre nás zásadne zlomový, lebo sme ukončili tábory s westernovou tématikou a začali sme s organizovaním  historických táborov v stredovekom šate v stredovekom tábore v Starej Ľubovni. Po dlhých rokoch sme vymenili ubytovanie v škole v prírode za ubytovanie v historických stanoch. Od roku 2017 sme začali organizovať aj airsoftové tábory.

Od roku 2021 sme prvýkrát zorganizovali stredoveký a airsoftový tábor v Rekreačnom stredisku Zelený Breh pri obci Kokošovce pri Prešove s ubytovaním v chatkách.

Prax v týchto táboroch, príprava netradičného programu a jeho samotná organizácia nám poskytla neoceniteľné skúsenosti a poznatky pri tvorení vlastných hier i v samotnej práci s deťmi. Dôležitým znakom našich táborov je radosť z tejto činnosti, ktorá sa odráža aj v samotnom programe pre deti, v úplnom odovzdaní sa pre prípravu hier a ich prevedení.

Našich táborov sa zúčastnili deti nielen zo SR, ale aj z Čiech, Moravy, USA, Kanady, Veľkej Británie, Francúzska, z Madagaskaru, Belgicka, Lichtenštajnska, Holandska, Švajčiarska, Nemecka, Rakúska, Ruska, Litvy a ďalších štátov.

Od roku 2014 máme aj druhú generáciu detí, ide o deti rodičov, tých rodičov ktorí boli u nás v tábore ako detí.

Oslovili vás naše tábory?

Rezervujte svojmu dieťaťu miesto v letnom tábore už teraz!